Magda Gessler,

Schabowy Raz! W poszukiwaniu idealnego kotleta

sobota, września 28, 2013 MM 1 Comments

Schabowy Raz! to jedna z restauracji na szlaku Magdy Gessler i jej "Kuchennych rewolucji". Wchodząc do restauracji widać, że metamorfoza się udała. Świadczy o tym przede wszystkim liczba gości. Wrześniowy piątek, chwila po południu, a tuż przed naszym wyjściem w restauracji niemal wszystkie stoliki były zajęte. Ciekawe to o tyle, że Schabowy Raz! leży daleko poza dużym miastem (Gdańskiem) i wielu osobom wcale nie jest tu po drodze. 
Gospoda specjalizuje się w daniach tradycyjnych dla rejonu Kaszub oraz klasycznej kuchni polskiej. Tradycyjna polska gościnność nie pozwala odejść od stołu z pustym brzuchem i dokładnie tak tu jest. Przyznam szczerze, że niemal nie zemdlałam, kiedy zobaczyłam ogrom swojej porcji. Kaczkogęś i dodatki przywędrowały do mnie na dwóch talerzach! Nie zjadłam wszystkiego. Część spakowano mi do domu. Równie wielki był schabowy, który zamówiliśmy. Podobno (nie ja go jadłam) w smaku pierwsza liga. Żurek też zasługuje na medal. Na testowanie pozostałych dań wybiorę się niebawem.

Jak tam dotrzeć
  • Schabowy Raz!
  • Babi Dół (Żukowo), pomorskie 
1 komentarz:

  1. Bylem pod koniec maja, początek czerwca w tej restauracji ze znajomymi panowała tam miła atmosfera miła obsługa czekaliśmy dość długo na dania ale było warto gdyż było bardzo smaczne. Natomiast byłem jakiś tydzień temu to na danie czekaliśmy krótko, lecz już nie było tak smaczne jak wcześniej do tego dobiegające na sale jakieś krzyki kłótnie z kuchni naprawdę psuło to atmosferę.

    OdpowiedzUsuń