czekolada,

Międzynarodowy Dzień Czekolady

wtorek, września 04, 2012 Anonimowy 0 Comments

Czy może istnieć coś lepszego niż czekolada? Raczej nie. Nawet jeśli nie sięgamy po nią każdego dnia, jest to dla nas wyjątkowy smakołyk. Dzisiaj czekolada ma swoje święto. Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Czekolady.

Smakuje wyjątkowo, gdy na zewnątrz ściska mróz, a na niebie brakuje słońca. Poprawia też nastrój i wyciąga nas z "dołka", ponieważ powoduje zwiększone wydzielanie endorfin, hormonu szczęścia. Zawiera też mnóstwo wartościowych składników. Można ją jeść i pić. Jak kto lubi. Z jej udziałem można tworzyć dania o zadziwiających smakach. Komponuje się z marchwią, burakami, nawet cukinią.
Na zły nastrój polecamy słodką i pachnącą czekoladę do picia. Zrobienie smakołyku nie wymaga dużej ilości czasu. Do szklanki gorącego, wcześniej zagotowanego mleka, dodajemy stopniowo pół tabliczki gorzkiej czekolady. Mieszamy, aż do całkowitego jej rozpuszczenia. Gdy napój lekko ostygnie, dodajemy do niego łyżkę śmietany kremówki i łyżkę miodu. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i... podajemy. Smacznego!


0 komentarze: