Cavern Club,

Welcome to The Cavern

niedziela, lutego 10, 2013 Anonimowy 0 Comments

Cavern Club to dla fanów Beatlesów prawdziwa świątynia. Znajduje się w samym sercu Liverpoolu. Aby dotrzeć do celu, trzeba zejść kilka poziomów pod ziemię. Ale wielbiciel zespołu pokona wszelkie przeszkody, by zobaczyć miejsce, w którym debiutowali jego idole. Na ostatnim poziomie przywita ich napis: „Welcome to The Cavern. The most famous club in The World”.
Kiedy się wejdzie, można mieć wrażenie, że czas stanął w miejscu. Właśnie tu pełni energii młodzi chłopcy zostali odkryci już jako The Beatles. Później, między 1961 a 1963 rokiem, w Cavern Club wystąpili aż 292 razy.
Cavern został zamknięty w 1973 roku. W rok później obrócono go w ruinę. Tak zniknął budynek, w którym rodziła się historia muzyki. Gruz wywieziono, a na miejscu klubu zrobiono parking dla samochodów.
Po śmierci Johna Lennona wielbiciele Beatelsów nie dali za wygraną. Naciskali tak skutecznie na władze miasta, że te w końcu zgodziły się by klub odbudować. Niestety, podziemne piwnice nie nadawały się do remontu. Klub wybudowano więc od nowa. Z tych samych cegieł i z taką samą maleńką sceną. Zadbano o detale. Został ponownie otwarty w 1984 roku. Młodym muzykom służy do dziś. Można tu też wypić piwo i przekąsić coś smacznego.

0 komentarze: