Kaszuby,

Gdzie tanio kupić ładną zastawę stołową?

niedziela, października 27, 2013 Marta 3 Comments


Kupowanie zastawy to dla każdej gospodyni nie lada problem. Nie da się zwykle zaopatrzyć się w jeden pełny zestaw tak, by już później nie uzupełniać go. Dobrym pomysłem może być Kompletowanie zastawy według pewnego klucza - np. zastawa z jednej linii produkcyjnej lub (jeszcze prościej) według ulubionego koloru.
Prawdziwe perełki dostać można wprost u producenta. Jednym z takich miejsc są Zakłady Porcelany Stołowej "Lubiana" w kaszubskiej wsi Łubiana koło Kościerzyny. Firma ta posiada swój sklep firmowy, do którego co jakiś czas warto zaglądać. Kubki, talerze, miski... do wyboru, do koloru... Piękne naczynia z porcelany. Wszystko za przysłowiowe grosze.
Własną zastawę można kompletować dowolnie, bo jeśli poszczególne elementy będziemy wybierać według wspomnianego klucza, stworzymy na swoim stole niepowtarzalny klimat. Oto kilka zdjęć z mojej ostatniej wizyty w tym miejscu.3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy wpis:) Chciałabym kupić zastawę na prezent gwiazdkowy i póki co zasięgam porad. Dzięki za wskazówki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja kupilam dla siebie sztucce, a dla koleżanki na wesele zastawę stołową w hurtowni porcelany Żabka i polecam, bo mają tam produkty w dobrych cenach a bardzo dobrych firm

    OdpowiedzUsuń
  3. Interesujący wpis i ciekawy pomysł, dzięki :)

    OdpowiedzUsuń